Skąd się bierze impotencja?

Posted on 2 min read 514 views


Problemy z erekcją to częsty problem, który dotyka coraz to młodszych mężczyzn. Na dzień dzisiejszy kilka milionów panów w różnych zakątkach świata pragnie poznać przyczynę ich choroby. Nie każde państwo posiada taką samą ilość impotentów, gdyż choroba wiąże się ze stylem życia oraz innymi schorzeniami, które nękają człowieka. Nie jest to choroba dziedziczna, to należy zaznaczyć już na samym początku. Kiedyś impotencja była ściśle związana z wiekiem, gdyż razem z upływem lat w organizmie człowieka występują coraz mniejsze ilości testosteronu. Właśnie dlatego ilość chorych znacznie rośnie po przekroczeniu 50 roku życia, niestety przebywa także młodych pacjentów. Mowa nawet o 20letnich młodzieńcach, którzy nie są w stanie czerpać radości ze zbliżenia z kobietą.

Jednym z czynników odpowiadających za zaburzenia erekcji jest niewłaściwie skomponowana dieta. Mowa o sytuacji, kiedy mężczyzna zjada zbyt wiele tłuszczów zwierzęcych. Niewłaściwe produkty sprawiają, że tłuszcz odkłada się w naczyniach prącia blaszki miażdżycowej. Wpływa to w sposób bezpośredni na ukrwienie, dlatego fani golonki oraz smalcu nie nacieszą się długo sprawnością seksualną. Oczywiście, zjedzenie takiej potrawy od czasu do czasu nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia, jednakże tłuste produkty mięsne na pewno nie są określane jako przyjaciele impotentów. Oprócz tego, warto mieć na uwadze, że w trakcie przyrządzania posiłków należy koniecznie wystrzegać się smażenia na głębokim tłuszczu. Gotowanie oraz pieczenie to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązania.

Wymienione produkty powinny jednak zostać zastąpione rybami oraz olejami roślinnymi, gdyż sprawiają one, że kwasy tłuszczowe nienasycone znacznie redukują ilość tłuszczu występujące w organizmie ludzkim. Dodatkowo, warto zrezygnować ze słodkich przekąsek w formie czekolady, batoników oraz ciast, gdyż wpływają one na zwiększenie tkanki tłuszczowej w organizmie, co sprawia, że człowiek ma gorsze krążenie i co za tym idzie – brak erekcji.